A fogamzásgátló tabletta tényleg enyhítheti a PMS tüneteit?

Szponzorált tartalom

2024. november 18. Kontent

pm3.jpg

Előfordulhat, hogy valaki nem szedhet fogamzásgátlót, vagy valamiért nem szeretne ezzel a lehetőséggel élni, esetleg annak hatásai nem elegendőek a problémáinak megoldására. Nézzük meg, milyen alternatívák és lehetőségek állnak rendelkezésre ilyen esetekben!

A fogamzásgátló szedése nem csak a nem kívánt terhesség megelőzése céljából történhet. Sok nő azért is dönt mellette, mert segít enyhíteni a menstruációval kapcsolatos kellemetlenségeket. Ám a fogamzásgátló tabletta nem mindenkinek válik be, de erre az esetre is vannak alternatívák.

Mi mindenre jó a fogamzásgátló tabletta?

A fogamzásgátlók legismertebb szerepe a terhesség megelőzése, hiszen megbízható védelmet nyújtanak a nem kívánt fogantatás ellen. Nem ez azonban egyetlen ok, amiért hasznos lehet a fogamzásgátló. Sokan azért szedik, mert segít szabályozni a ciklust, csökkenti a menstruációs fájdalmat, és mérsékli a premenstruációs szindróma (PMS) tüneteit. A hormonális fogamzásgátlók kiegyensúlyozzák a hormonháztartást, így a menstruáció előtti kellemetlen testi és lelki tünetek – mint a puffadás, bőrproblémák, mellfájdalom, hangulatingadozások, - enyhébbek lehetnek.

Mikor okozhat gondot a fogamzásgátló szedése?

Fontos szem előtt tartani, hogy a hormonális fogamzásgátlók nem mindenkinél segítenek a PMS-tünetek enyhítésében. Kimutatták, hogy akiknél a PMS pszichés tünetei (például ingerlékenység, hangulatingadozás, depresszió stb.) dominálnak, azoknál előfordulhat, hogy a fogamzásgátló szedése ezeket a tüneteket felerősíti.

Vannak olyan esetek is, amikor azért kell egyéb lehetőséget keresni a PMS-tünetek enyhítéséhez, mert a hormonális fogamzásgátlók szedése nem ajánlott vagy kifejezetten ellenjavallt

Ez lehet

  • egészségügyi ok: bizonyos betegségek vagy egészségi kockázatok esetén (például magas vérnyomás, migrén, trombózishajlam) a hormonális fogamzásgátlók szedése nem ajánlott, mivel fokozhatják az említett állapotok kialakulásának kockázatát. Egyes onkológiai betegségek (emlő, petefészek, méh rosszindulatú betegségei) esetén pedig kifejezetten ellenjavallt a szedésük.
  • a gyógyszer okozta mellékhatás: a már említett pszichés problémák erősödése mellett sokan tapasztalhatnak olyan kedvezőtlen mellékhatásokat, mint például fejfájás, hányinger, hüvelyfertőzések, pattanások, szőrösödés. Ilyenkor az orvossal egyeztetve másik készítményt vagy fogamzásgátlási lehetőséget kell keresni.

Mit tehetünk, ha nem szeretnénk hormonális fogamzásgátlót szedni?

Azok számára, akik nem szedhetnek, vagy nem szeretnének hormonális fogamzásgátlót használni, többféle hormonmentes fogamzásgátlási módszer áll rendelkezésre, mint például a spirál (IUD), óvszer vagy természetes családtervezési módszerek. Ezeknél azonban fontos, hogy szakemberrel egyeztessünk és olyan módszert válasszunk, ami megfelel az életmódunknak és az egészségi állapotunknak.

Gyógynövényes segítség PMS ellen

Ahogy azt fentebb említettük, a fogamzásgátlók ugyan bizonyos mértékben segíthetnek a PMS tüneteinek enyhítésében, de nem mindig szüntetik meg megfelelő mértékben, esetleg fel is erősíthetik ezeket a panaszokat, különösen azoknál, akiknél főleg pszichés vagy hangulati problémák jelentkeznek. Az ilyen esetekben érdemes alternatív, gyógynövény alapú készítményeket és természetes módszereket is kipróbálni.

Fogamzásgátló abbahagyása után felléphet cikluszavar?

A fogamzásgátló abbahagyása után előfordulhatnak cikluszavarok, amíg a hormonháztartás visszaáll a természetes működésére. Ilyenkor a menstruáció rendszertelenné válhat, vagy elmaradhat, és a PMS tünetei is erősebben jelentkezhetnek

A számodra optimális megoldás kiválasztása előtt mindenképp keresd fel a nőgyógyászodat, aki segít a neked a megfelelő módszert megtalálni, bármi is legyen a problémád.

Hirdetés

Viszlát cikluszavar és PMS! Helló Premens! A cikluszavar rendezésében és a menstruáció előtti kellemetlen panaszok enyhítésében is segít a hormonmentes, koncentrált barátcserje-kivonatot tartalmazó Premens tabletta, amelynek gyógynövény összetevői pozitívan hatnak a női hormonális szabályozórendszer működésére. Hatását és biztonságosságát több vizsgálat is alátámasztja. Jelenleg az egyetlen recept nélkül kapható barátcserjekivonat-tartalmú gyógyszer, amelyet a kívánt hatás érdekében ajánlott legalább 3 hónapon át, a menstruáció alatt is szedni. A kezelés szükség esetén tovább folytatható, vagy kiújuláskor újrakezdhető. 3 havi terápiára elegendő kiszerelés is kapható.

premens-doboz-90db-jobb_legfrisebb.png

 

Vény nélkül kapható barátcserjekivonat-tartalmú gyógyszer

Fotó: Phytotec Hungária Bt.

A KOCKÁZATOKRÓL ÉS A MELLÉKHATÁSOKRÓL OLVASSA EL A BETEGTÁJÉKOZTATÓT, VAGY KÉRDEZZE MEG KEZELŐORVOSÁT, GYÓGYSZERÉSZÉT!

A bejegyzés trackback címe:

https://gyogytudor.blog.hu/api/trackback/id/tr6518729822
süti beállítások módosítása