Így előzheted meg az egyik leggyakoribb férfibetegséget

Szponzorált tartalom

2025. március 31. Kontent

px8_1.jpg

Amennyiben nem szeretnél idősebb korodban éjszakánként gyakran a mosdóba járni vagy hosszú perceket állni a piszoár felett, akkor érdemes elolvasnod gyűjteményünket, amelyben összeszedtük, milyen praktikákkal tarthatod karban a prosztatádat.

Az vagy, amit megeszel!

Nem mondunk azzal újat, hogy az étkezés nagyban meghatározza a szervezetünk működését, de azt talán csak kevesen gondolják, hogy a megfelelő, egészséges étrend csökkentheti a prosztata megnagyobbodásának kockázatát, és segíthet a húgyutak normál működésének fenntartásában. Bizony, az egészséges, prosztatabarát élelmiszerek étrendbe való beillesztésével csökkenthetjük a prosztataproblémák kockázatát. Bár több elmélet is létezik, az étrend pontos szerepe a prosztata egészségében nem egyértelmű, azt azonban lehet tudni, hogy mely ételek jótékony hatásúak.

  • Paradicsom és piros gyümölcsök: magas likopintartalmúak, amely antioxidáns hatása révén védi a prosztatát a gyulladásoktól.
  • Diófélék, magvak: cinkben gazdagok, amely fontos szerepet játszik a prosztata egészségének megőrzésében.
  • Zöld leveles zöldségek: csökkentik a gyulladásos folyamatokat, és támogatják a hormonháztartást.
  • Hal és omega-3 zsírsavak: segítenek csökkenteni a prosztatagyulladás kockázatát, és mindemellett az alacsony koleszterinszinthez is hozzájárulnak.

Amiket inkább kerülj el:

  • feldolgozott ételek, vörös húsok, amelyek fokozhatják a gyulladásos folyamatokat,
  • cukros italok, alkohol és koffein, amelyek irritálják a húgyhólyagot, és fokozzák a vizelési ingert.

Mozogj, pláne, ha ülőmunkát végzel!

A mozgásszegény életmód szintén rossz hatással van az egészséges szervezet működésére, és növeli a prosztatabetegségek kockázatát is. A hosszú, órákig tartó ülés gyengíti a medencefenék izmait, és csökkenti a kismedencei vérkeringést, ami kedvez a gyulladásoknak és a prosztata megnagyobbodásának.

Milyen mozgásformák segíthetnek?

  • Séta és könnyű kocogás – javítja a vérkeringést és csökkenti a prosztata duzzanatát.
  • Medencefenék-erősítő gyakorlatok (Kegel-gyakorlatok) – segítenek megerősíteni azokat az izmokat, amelyek a vizeletürítés szabályozásában is szerepet játszanak.
  • Úszás – kíméli a prosztatát, mégis hatékonyan edzi a keringési rendszert.

A jóból is megárt a sok

Kerüljük a túl hosszú kerékpározást és a kemény nyerget, mert az nyomást gyakorolhat a prosztatára, a túl sok biciklizés pedig a prosztata vérellátásának sem kedvez.

Gyógynövények

Mielőtt legyintenél, hogy a „kuruzslásban" nem hiszel, fontos tudni, hogy több gyógynövényi eredetű hatóanyag tényleg támogatja a prosztata egészségét, és segíthet csökkenteni a BPH okozta tüneteket.

A tökmagolaj és a fűrészpálma-kivonat például csökkenti a prosztata méretének növekedését, és javítja a húgyúti áramlást. A csalángyökér pedig gyulladáscsökkentő hatású, enyhítheti a vizelési panaszokat. A már említett likopin szuper antioxidáns, vagyis segít csökkenteni a prosztatabetegségek kockázatát. Ezek a természetes módszerek nem helyettesítik az orvosi kezelést, de segíthetnek csökkenteni a kellemetlen tüneteket, és lassíthatják a folyamatokat.

Megfelelő folyadékbevitel és vizelési szokások

A megfelelő mennyiségű folyadékfogyasztás is kulcsfontosságú a prosztata és a húgyutak egészsége szempontjából.

Ahhoz, hogy ez megvalósuljon, fogyassz napi 2-2,5 liter vizet, hogy elkerüljük a húgyúti fertőzéseket és a pangó vizeletet. Kerüld a túlzott esti folyadékbevitelt, hogy csökkentsd az éjszakai vizelési ingert.

A megelőzés kulcsa a rendszeres szűrés

  • 40 éves kor felett évente javasolt prosztataszűrés, de azzal sem rontasz el semmit, ha már fiatalabb korban elkezded a rendszeres vizsgálatokat.
  • Ha gyakori éjszakai vizelést, akadozó vizeletet vagy gyenge vizeletsugarat tapasztalsz, érdemes kivizsgáltatni a problémát.

A legfontosabb tanács: ne várjuk meg, amíg a panaszok elhatalmasodnak! Már fiatalabb korban is érdemes figyelni a prosztata egészségére, hogy idősebb korban is megőrizhessük a jó életminőséget.

Hirdetés

Proxelan végbélkúp helyi hatású, tökmagolajat tartalmazó orvostechnikai eszköz a jóindulatú prosztatamegnagyobbodás okozta vizelési zavarok kezelésének kiegészítésére. A prosztata közelében hat, vagyis ott enyhíti a panaszokat, ahol a probléma van.
A harmincdarabos kiszerelés vény nélkül elérhető a hazai patikákban. A kezelés ismételhető és akár tartósan is alkalmazható.

kep1.png

Recept nélkül kapható gyógyászati segédeszköz

Fotó: Phytotec Hungária Bt.

A KOCKÁZATOKRÓL OLVASSA EL A HASZNÁLATI ÚTMUTATÓT, VAGY KÉRDEZZE MEG KEZELŐORVOSÁT!

A bejegyzés trackback címe:

https://gyogytudor.blog.hu/api/trackback/id/tr4518825510
süti beállítások módosítása